На зміну шести групам платників єдиного податку – чотири

22.12.2014 Був прийнятий законопроект № 1578 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України, які стосуються податкової реформи.

Згідно цього законопроекту, планується скоротити кількість груп платників єдиного податку, замість 6 груп залишити лише 4. Якщо законопроект буде прийнятий у другому читанні і підписаний президентом, то сільгоспвиробники зможуть бути платниками єдиного податку.

  • 1 група: Як і раніше можуть працювати тільки фізичні особи - підприємці без найманих працівників, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або надають побутові послуги для населення. А обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 300 тис. грн. (зараз 150 тис. грн.).
  • 2 група: Також все без змін, за винятком обсягу доходу. Він може максимально становити 1,5 млн. грн. (зараз 1 млн. грн.).
  • 3 група: До цієї групи будуть належати як фізособи-підприємці (з необмеженим кількістю працівників і без), так і юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми, з обсягом доходу за рік не більше 20 млн. грн.
  • 4 група: Сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.