Cпрощення порядку відкриття бізнесу

30 квітня 2014р. було підписано в. о. Президента України Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» №1206-VІІ від 15.04.2014р. Цього ж дня даний закон опублікували в «Офіційному віснику України». Закон №1206-VІІ вступає в дію через 6 місяці після його опублікування.

Отже після 30 жовтня 2014р. даний закон набере чинності. Закон №1206-VІІ вносить зміни до деяких кодексів та законів України.

Що ж принесе з собою даний закон?

Закон №1206-VІІ передбачає спрощення процедури відкриття бізнесу, а саме:

  • Скасовано сплату збору під час реєстрації суб’єкта господарювання;
  • Передбачено механізм реєстрації бізнесу шляхом подання електронних документів без застосування для цього електронно–цифрового підпису;
  • Скасовано обов’язковість використання печатки для суб’єктів господарювання
  • Обсяг даних суб’єктів господарювання, що знаходяться в Єдиному державному реєстрі, буде розширено та надано до нього доступ на сайті реєстратора.
  • Але якщо суб’єкт господарювання, юридична чи фізична особа, захоче внести зміни до своєї реєстраційної справи, то він зобов’язаний буде сплатити збір. Для реєстрації змін в документах юридичної особи встановлено збір розміром 51 грн. Для реєстрації змін в документах фізичної особи – підприємця встановлено збір розміром 17 грн.

Звісно Закон №1206-VІІ спростить процедуру відкриття бізнесу. Майбутнім суб’єктам господарювання знадобиться значно менше часу та коштів для відкриття своєї справи. Також затверджені Законом зміни сприятимуть покращенню інвестиційної привабливості бізнесу.

Але це лише один крок перед довгим і не простим шляхом економічного зростання нашої країни.