Як сплачувати податки підприємцям, що проходять військову службу

Міністерство доходів і зборів України, своїм наказом № 276 від 06.05.2014р., затвердило узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань оподаткування платників єдиного податку.

В ній зазначено терміни сплати єдиного податку, що передбачені ст.. 295.1 ПКУ (не пізніше 20 числа поточного місяця). Міністерство доходів і зборів України ще раз нагадало нам про те що фізичні особи – підприємці 1-ї та 2-ї груп, що не використовують найману працю, раз на рік, можуть скористатися правом на відпустку і не платити єдиний податок за 1 місяць.

Що стосується фізичних осіб – підприємців 1-ї та 2-ї груп, що проходять військову службу під час часткової мобілізації, їм «дозволено» не платити єдиний податок та єдиний соціальний внесок. Що мається на увазі під словом «дозволено»? Міністерство доходів і зборів України списуватиме податковий борг, такого платника податків, як безнадійний і не застосовуватиме до безнадійного податкового боргу штрафних санкцій.

Але для того щоб підприємці могли скористатися можливістю не платити податки під час служби, вони повинні надати документ з військового комісаріату, де буде вказано період перебування на службі. Також потрібно буде довести той факт, що під час перебування на службі підприємець не проводив господарську діяльність та не отримував доходів.

Зрозуміло, що платники єдиного податку 2-ї групи, що мають найманих працівників і без перешкод продовжують свою господарську діяльність, не зважаючи на свою участь у вирішенні долі країни, платитимуть податки, як і платили раніше.